262 Views

Βράβευση πρωτευσάντων μαθητών από το Μητροπολίτη Γρεβενών

Το Σάββατο 30-1-2016 κατὰ τὴν εορτὴ των Τριών Ιεραρχών ο Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβὶδ ιερούργησε στον Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Γρεβενών.

Κατόπιν, ως Πρόεδρος των Κοινωφελών Ιδρυμάτων «Κωνσταντίνου & Μαργαρίτη Βρέντζιου», «Νικολάου & Κούκας Κωνσταντινίδη», προέστη στὴν τελετὴ βραβεύσεως των πρωτευσάντων μαθητών κάθε τάξεως Δημοτικών Σχολείων της πόλεως καί των Γυμνασίων καὶ των Λυκείων του Νομού Γρεβενών, σχολικού έτους 2014-2015, στὸ ανακαινισμένο Πνευματικὸ Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών.

Παρουσία των τοπικών αρχών, στην κατάμεστη αίθουσα από γονείς και παιδιά, βραβευτήκαν 41 μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με το ποσό των 250 ευρώ και 16 μαθητές Δημοτικών Σχολείων με το ποσό των 200 ευρώ.

Ο Μητροπολίτης Γρεβενών στον χαιρετισμό του υπογράμμισε την ξεχωριστή αξία του εκπαιδευτικού και θύμισε τη σημασία των ευεργετών στην τοπική μας ιστορία.

***

Ακολουθούν τα ονόματα των βραβευθέντων.

 

ΙΔΡΥΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ –

ΚΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ

 

     
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014 -2015

 

     
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
  1. ΑΜΠΑΤΣΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
ΦΩΤΙΟΣ ΣΤ’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΧΑΝΤΑΒΑ ΑΝΘΗ
ΕΥΡΙΒΙΑΔΗΣ Ε’ 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΣΑΛΙΧ ΔΑΝΑΗ
ΚΛΟΝΤΙΑΝ ΣΤ’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΠΑΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε’ 2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΓΚΟΛΕΤΣΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
ΟΡΕΣΤΗΣ ΣΤ’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΝΤΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε’ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΖΕΜΠΙΛΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΤ’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΚΟΖΟΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε’ 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΠΕΠΠΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΣΙΜΟΥ ΞΑΝΘΟΥΛΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Ε’ 5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΔΟΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΡΕΤΗ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤ’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΤΣΙΑΛΤΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ
ΘΩΜΑΣ Ε’ 6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΓΑΛΙΩΤΑ ΕΙΡΗΝΗ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΤ’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΠΑΥΛΟΣ Ε’ 7Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ
  1. ΘΕΟΧΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΧΡΗΣΤΟΣ   ΕΙΔΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

 

 

 

 

 

ΙΔΡΥΜΑ ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ  ΒΡΕΝΤΖΙΟΥ

 

     
 

ΣΧΟΛΙΚΟ

ΕΤΟΣ 2014 -2015

 

     
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ
  1. ΣΒΟΛΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ Α 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΜΠΑΤΑΚΟΪΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΣΙΜΟΥ ΜΑΡΙΑ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ
ΧΡΗΣΤΟΣ Γ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΙΕΡΟΘΕΟΣ Α 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΛΑΜΠΡΑΚΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ Β 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ
ΘΕΟΔΩΡΟΣ Γ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
  1. ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΜΑΓΚΟΥΦΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΜΙΡΝΤίΤΑ ΜΕΛίΣΑ
ΦΛΟΡΙάΝ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΓΚΟΥΜΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΓΡΙΒΟΚΩΣΤΑ ΜΑΡΙΑ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
  1. ΜΙΛΛΕΡ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΔΑΥΙΔ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟ
  1. ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
  1. ΤΖΑΤΖΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΛΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Β 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΠΑΛΑΣΚΑ ΕΛΕΝΗ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ 1Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΣΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Α 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΜΠΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΤΖΙΟΥΦΑ ΝΙΚΗ
ΣΤΑΜΑΤΗΣ Γ 2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
  1. ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΒΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ –ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Β ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΚΟΝΤΟΥΛΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΜΠΑΛΑΦΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΧΡΗΣΤΟΣ Β ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΚΛΕΙΣΙΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΧΡΗΣΤΟΣ Γ ΓΕΛ ΚΑΡΠΕΡΟΥ
  1. ΣΑΜΣΟΥΝΤΙΝΟΒΑ ΦΙΡΟΥΖΑ
ΜΠΑΧΡΟΜ Α ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΤΣΙΜΠΕΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΕΥΘΥΜΙΟΣ Β ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΤΖΙΑΜΠΙΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΓΚΙΛΙΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Δ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΛΕΩΝΙΔΑΣ Α ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Β ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΤΟΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γ ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΖΓΟΥΡΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΥΔΟΞΙΑ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ Β ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΤΣΙΓΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ ΕΠΑΛ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
  1. ΖΕΡΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   ΕΠΑΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ
  1. ΤΖΑΝΙΑΣΒΙΛΙ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ
ΣΑΛΒΑ   ΕΕΕΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΜΑΛΑΪ ΜΑΡΙΟΣ
ΡΙΝΤΒΑΝ   ΕΕΕΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  1. ΑΝΤΑΜΗ ΜΑΡΙΑ
ΙΩΑΝΝΗΣ   ΕΕΕΕΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
       

 

 

ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

e-Grevena Portal