83 Views

Συγχαρητήριο μήνυμα Αντιπεριφερειάρχη Γρεβενών Γ.Δασταμάνη

Ο Αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών κ. Γεώργιος Δασταμάνης συγχαίρει τους παρακάτω αθλητές που διακρίθηκαν τόσο στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας και Κύπρου σχολικού έτους 2012-2013, που διεξήχθησαν στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών στις 24 και 25 Απριλίου όσο και στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’ 3ου Ομίλου ΣΕΓΑΣ  ΔΑΚ   Άργους Ορεστικού  το Σάββατο 27 Απριλίου 2013:

Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες

  1. Κοτίτσα Χρήστο του Γενικού Λυκείου Δεσκάτης, 1η θέση στα 800μ.
  2. Βερεντζιώτη Λάζαρο του Γενικού Λυκείου Δεσκάτης,  2η θέση στο Όκταθλο Αγοριών
  3. Ζάκκα Ιωάννα του 1ου Γενικού Λυκείου Γρεβενών, 2η θέση στο Άλμα σε Ύψος
  4. Ζωγράφου Βασιλική του 1ου Γενικού Λυκείου Γρεβενών, 3η θέση στα 800μ.

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’ 3ου Ομίλου ΣΕΓΑΣ  ΔΑΚ

  1. Βάσσο Ιωάννη του ΓΣ Δεσκάτης, 1η θέση στη Σφαιροβολία Παμπαίδων Α΄
  2. Ζωγράφου Ευαγγελία του ΓΣ Γρεβενών, 1η θέση στα 600μ. Παγκορασίδων Α΄
  3. Κουτσαλιάρη Ελένη του ΓΣ Γρεβενών, 1η θέση στο Μήκος και 2η θέση στα 80μ. Παγκορασίδων Α΄
  4. Νταβαρό Νικόλαο του ΓΣ Δεσκάτης, 1η θέση στα 1000μ. Παμπαίδων Α΄
  5. Σιούμπουρα Κωνσταντίνα του ΓΣ Γρεβενών,1η θέση στη Δισκοβολία Παγκορασίδων Α΄και  3η θέση στη Σφαιροβολία Παγκορασίδων Α΄
  6. Τεντόγλου Μιλτιάδη της ΓΕ Γρεβενών, 1η θέση στο Μήκος και 1η θέση το Ύψος  Παμπαίδων Α΄
  7. Μπαρτζώκα Ιωάννα της ΓΕ Γρεβενών, 2η θέση στα 80μ. εμπ. Παγκορασίδων Α΄
  8. Παπατσάνη Ραφαηλία του ΓΣ Δεσκάτης, 2η θέση στο Ύψος Παγκορασίδων Α΄
  9. Σκλήφα Αλεξάνδρα της ΓΕ Γρεβενών, 2η θέση στον Ακοντισμό Παγκορασίδων Α΄
  10.  Ζωγράφου Ευαγγελία, Πλήκα Αλεξάνδρα, Τσιαρσιώτη Λουΐζα και Ψευτογκά Γεωργία του ΓΣ Γρεβενών, 3η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ300μ. Παγκορασίδων Α΄
  11. Λαζίδου Ιοκάστη, Μπαρτζώκα Ιωάννα, Μέρμηγκα Βασιλική και Παλάσκα Ρηγούλα της ΓΕ Γρεβενών, 3η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ80μ. Παγκορασίδων Α΄
  12. Λιούρα Μιχαήλ του ΓΣ Δεσκάτης, 3η θέση στον Ακοντισμό Παμπαίδων Α΄
  13. Λιούρα Μιχαήλ, Νταβαρό Νικόλαο, Τσιγάρα Νικόλαο και Χύτα Νικόλαο του ΓΣ Δεσκάτη, 3η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ80μ. Παμπαίδων Α΄
  14. Μαλέκα Θεοδώρα της ΓΕ Γρεβενών, 3η θέση στον Ακοντισμό Παγκορασίδων Α΄
  15. Μπαχτσεβάνο Γρηγόριο της ΓΕ Γρεβενών, 3η θέση στα 80μ. Παμπαίδων Α΄ και
  16. Ντόλια Ανδριάνα της ΓΕ Γρεβενών, 3η θέση στη Δισκοβολία Παγκορασίδων Α΄.

Θερμά συγχαρητήρια από καρδιάς και στους υπεύθυνους καθηγητές και προπονητές που συμπαρίστανται στις προσπάθειες των παιδιών.

 

 

Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ

 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΑΣΤΑΜΑΝΗΣ

 

 

 

Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη
Περιφερειακής Ενότητας Γρεβενών
Διοικητήριο «Κώστας Ταλιαδούρης»
Τηλ.: 2462353333
Fax: 2462076334
E-mail: info@grevena.pdm.gov.gr

e-Grevena Portal