383 Views

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ-ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 0-5

Βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισαν τα Γρεβενά Αεράτα στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα του Νίκου Μπαλοδήμου ηττήθηκε καθαρά με 5-0 από το Σούλι Παραμυθιάς και μπήκε με το αριστερό στη σεζόν.
Μόλις στο 2′, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Βασιλόπουλου, ενώ στο 12′ ο Παρχαρίδης έκανε το 0-2. Η ομάδα της Παραμυθιάς, ουσιαστικά, καθάρισε το παιχνίδι πετυχαίνοντας τρίτο γκολ και πάλι με τον Παρχαρίδη, ενώ πριν την ανάπαυλα σκόραρε εκ νέου με τον Τσουμάνη (32′).
Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε και πάλι ο Τσουμάνης στο 87′.
Γρεβενά Αεράτα (Μπαλοδήμος): Γαβρίδης Ι., Γαβρίδης Ε., Μπατακούγιας, Κοτενίδης, Ρόβας, Βασιλόπουλος Α., Χισέν, Φουρλατάρας Βασιλόπουλος Θ., Τάκας, Σάλλα.
Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Ελευθεριάδης, Μαρμούτας (25΄Μπέλλος), Μουσκάι (75΄Νούγιας), Διαμάντης, Μαλλάτος, Κύργιος (80΄Κώτσιας), Γιωργάκης, Τσουμάνης, Μπουκουβάλας, Ντόκος (35΄Μώκος Ε.) , Παρχαρίδης.
Κώστας Μάρκου

Η «πρεμιέρα της Γ Εθνικής Κατηγορίας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής, για τις έξι ομάδες που εκπροσωπούν την Δυτική Μακεδονίας.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, ενώ τον βαθμό της ισοπαλίας πήρανε Ερμής Αμυνταίου, Μελιτέας Μελίτης και Μακεδονικός Φούφα. Την ήττα γνώρισαν οι Μακεδονικός Σιάτιστας και Γρεβενά Αεράτα.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:

Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος | 1η Αγωνιστική)

Λαγκαδάς – Ερμής Αμυνταίου 0-0
Μελιτεύς Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 1-1
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας 0-2
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός 2-0
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς 0-1
Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός 0-0

Γ’ Εθνική (3ος Όμιλος | 1η Αγωνιστική)

Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης 2014 1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ – Ναυπακτιακός Αστέρας 1-2
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-1
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθίας 0-5
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων 0-0
Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών 1-0

Η επόμενη αγωνιστική:

Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική)

ΑΣ Γιαννιτσά – Μελιτεύς Μελίτης

Ερμής Αμυνταίου – Άρης Παλαιοχωρίου

Λαγκαδάς – ΠΑΟ Κουφαλίων

ΠΟ Τρίγλιας – Αλμωπός Αριδαίας

Μακεδονικός – Βέροια

Νίκη Αγκαθιάς – Ολυμπιακός Κυμίνων

Εδεσσαϊκός – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου

Γ’ Εθνική (3ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Φούφα

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Γρεβενά Αεράτα

Θρίαμβος Σερβιανών – Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ

Τηλυκράτης 2014 – Θεσπρωτός

Κρόνος Αργυράδων – Αχέρων Καναλακίου

Σούλι Παραμυθίας – Ναυπακτιακός Αστέρας

Χρήστος Τσαρτσιανίδης www.top-sport.gr 

e-Grevena Portal